4* ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΝΙΩΝ

4ο Γενικό λύκειο Χανίων

• Μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς
Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Ε-twinning έργο "Volunteers in...STEMland!"

Ε-twinning έργο "Volunteers in...STEMland!"

volunteers in stemland certificate  img 20180323 102224

Συμμετοχή του σχολείου μας στο e-twinning STEM έργο  "Volunteers in...STEMland!"

Κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2017-2018  το σχολείο μας συμμετείχε στο eTwinning έργο με τίτλο "Volunteers in...STEMland", σε συνεργασία με το Πειραματικό Λύκειο του Αριστοτ'ελειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ιδρυτής του έργου) , το ITES "Pertini-Montale" του Turi της Ιταλίας, το ISIS "M. Rapisardi" του Paterno της Σικελίας και το BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL BAŞKENT LİSESİ  τουÇUKUROVA της Τουρκίας.  Το έργο περιλαμβάνει δραστηριότητες  στις Επιστήμες, την Τεχνολογία, τη Μηχανική και τα Μαθηματικά χρησιμοποιώντας παράλληλα τη ρομποτική (Μεθοδολογία STEM).

Στο έργο αυτό συμμετείχαν οι  μαθητές  Α΄και της Β΄Λυκείου του σχολείου μας:

Α τάξη           Χατζηπαντελής Ραφαήλ, Μυλωνάκης Ιάσων, Μπασιαδάκης Γιώργος, Χατζηγεωργίου Αντώνης, Χαιρετάκης Αλέξανδρος, Τριαρίδης Κώστας,                          Μαυριδάκης Αμτώνης, Μαρκετάκης Γιάννης

Β΄τάξη    Πολίτης Στέφανος , Κουργιαντάκης Δημήτρης, Κουτρούλης Νίκος, Κρομμυδάκης Γιώργος

Υπεύθυνη καθηγήτρια : Μενιουδάκη Ελένη  , Μαθηματικός

Για να μπορέσετε να περιηγηθείτε στο Twinspace του έργου, επισκεφτείτε τη σελίδα   https://twinspace.etwinning.net/57835/home

Για την είσοδό σας χρησιμοποιήστε τους κωδικούς:

username   visitor.visitor.192

password   visitor